محصولات

سیت سوپاپ

سیت سوپاپ در موتور های بنزینی یا دیزل یا هر سوخت دیگری وظیفه نشیمنگاه سوپاپ هر یک از دریچه های ورودی وخروجی یک محفظه احتراق را بر عهده دارند . در هر محفظه احتراق دو یا چهار ورودی و خروجی تعبیه شده است که سیت سوپاپ در خط تولید سرسیلندر با دستگاه فول اتومات با فشار پرس در جای خود سیت کار گذاشته میشوند یا سوپاپ تراش و میل لنگ تراش با داغ کردن سرسیلندر و تعویض سیت های آن به عنوان تعمیر سرسیلندر از این محصول استفاده میکنند . سیت های سوپاپ صد ها بار بیشتر از گیت سوپاپ در معرض فشار و حرارت حاصل از انفجار داخل محفظه احتراق قرار میگیرند و ضربات باز و بسته شدن دریچه ها به واسطه سر سوپاپ را به دلیل ورود و خروج بنزین از هر دریچه را متحمل میشود، به همین دلیل این قطعه از چند نظر بسیار مهم و حساس میباشد به خصوص سیت هایی که برای دریچه های دود یا همان خارج کردن سوخت مشتعل شده به بیرون موتور تعبیه شده است . هر سیت سوپاپ از نظر اندازه های قطر خارجی، داخلی ، قد و زاویه های آن به علاوه آلیاژ های به کار رفته در آن مخصوص همان سرسیلندر موتور میباشد که بر مبنای قدرت ، سوخت و حرارت آن موتور ساخته میشود . در همین جهت سیت های شرکت پارسیان قطعه موتور البرز به روش ریخته گری دقیق میباشد که با آنالیز و متریال هایی که با بالا و پایین کردن عناصر توسط مهندسین متالوژی و آنیل یا عملیات حرارتی که طی سالیان سال آزمون و خطا بر روی موتور های برق زمینی و موتور های دیزل بدون آب که بالا ترین حرارت موتور و کار کرد 24 ساعته را دارد به دست آورده ایم . ما در شرکت پارسیان قطعه موتور البرز علاوه بر سیت های استاندارد موتور های ایرانی و خارجی، سفارشات شما را بر اساس سایز و آنالیز مدنظر ، برای موتور های سفارشی بعد از مشاوره در مورد عملکرد عناصر مختلف و کارکرد آن بر روی موتور های مخصوص را متقبل میشویم .

مواد اولیه محصول ما با انواع متریال و آنالیزهای خاص(وانادیوم،مولیبدن،کرم،کربن،فسفر،گوگرد و ...)،که بر اساس سوخت های مصرفی (بنزین،گاز،گازوییلcng ،lpg) و شرایط حرارتی وقدرتی موتور،توسط مهندسین شیمی و متالوژی پودر ما ابداع شده است و به بهترین آنالیز ها دست یافته ایم و با آزمون و خطا های مداوم در قسمت عملیات حرارتی و آنیل،علاوه بر مقاومت بدست آمده از متریال مخصوصمان ، خوش تراشی محصولمان را نیز به شما ارائه می نماییم.

شیم سوپاپ

شیم تنظیم سوپاپ، قطعه ای با دقت 0.01 میلیمتر و توازی کمتر 0.01 میلیمتر و سختی 60 راکول میباشد که جنس شیم باید از فولاد و کیفیت بالا تولید شود. شیم پژو xu7 در تنظیم موتور عمل فیلر گیری حساس ترین مرحله کار میباشد که با انجام درست و دقیق در شرایط کارکرد موتور به شکل محسوسی بهبود حاصل میشود . افزایش راندمان موتور کاهش مصرف سوخت و کاهش تکثیر گاز های آلاینده از مله مواردی میباشد که با انجام درست فیلرگیری حاصل میگردد. در موتور های خانواده پژو عمل فیلرگیری توسط شیم صورت میگیرد، در صورت استفاده از قطعات با دقت ابعادی نامناسب شرایط فیلرگیری دقیق نخواهد بود و چنانچه از قطعاتی با جنس نامرغوب استفاده شود به علت تنش های حرارتی بالا و اعمال ضربات متعدد بعد از مدتی محل ساق سوپاپ با شیم نشست کرده و خودرو از شرایط تنظیم و عملکرد مناسب خارج میشود.

گیت سوپاپ

در بیشتر سرسیندر ها در پایین هر محفظه احتراق، دو گاید یا بیشتر سوپاپ تعبیه شده است که راهنمای ساق سوپاپ به صورت عمود در پایین محفظه قرار میگیرند گیت همراه با فنر سوپاپ برای قرار گیری بجا و مناسب سوپاپ به منظور ایجاد تماس با سیت (نشیمنگاه سوپاپ)الزامی میباشد. گیت ها به دلیل در معرض بودن مدام با حرارت آتش احتراق در سرسیلندر نیاز به آنالیزهای به خصوصی دارند، معمولا آلیاژ گیت ها در بعضی از سرسیلندر ها چدن سخت کاری یا آبکاری شده بوده ودر بعضی دیگر از آلمینیوم برنز استفاده میشوند ، عناصر این فلزات تعادل خاصی بین سختی و سایش دارند که برای دستیابی به عمر مفید و طولانی گیت ها ضروری میباشند. خلاصی بین قطر داخلی گیت و قطر خارجی ساق سوپاپ برای عملکرد مناسب یک موتور بسیار مهم و ضروری میباشد به طوری که اگر خلاصی بین این دو بیش از حد استاندارد باشد باعث رد کردن روغن و دود کردن موتور میگردد، و اگر کمتر از حد استاندارد باشد سایشی ایجاد میشود که باعث خوردگی ساق سوپاپ وداخل گاید میشود . گیت های تولیدی توسط مهندسین این شرکت طبق نقشه تایید شده از و اندازه گیری دقیق جهانی میباشد که با اصلاحاتی بهینه تر توسط مهندسین ما نهایی شده است. شرکت پارسیان قطعه موتور البرز داخل گاید ها را با دقت کمتر 0.008 گاندریل و سوراخ کاری میکند. این شرکت با استفاده ازدستگاه های فول اتومات گاندریل که دست سازمهندسین این شرکت میباشد که توان سوراخ کاری با این دقت را دارد. ماشین کاری CNC پشت گیت ها هم از اهمیت بالایی برخوردار میباشد و لازمه آن اندازه گیری دقیق و شناخت نقشه و ساختار سر سیلندر، جهت قرار گرفتن گیت ها چه در حالت استاندار (سرسیلندر نو برای مونتاژ) و چه در حالت اورسایز (سرسیلندر تعمیری جهت عوض شدن گاید ها) میباشد.